Неділя, 20.09.2020, 00:13

«  Вересень 2020  »

Навчально-методична робота

Сучасна освіта перебуває в постійному оновленні, а тому вимагає від педагога новітніх ідей, сучасних підходів до викладання предметів.

Педагог, як кожен фахівець, потребує постійного підвищення кваліфікації. Знайомим всім педагогам став вислів К. Д. Ушинського про те, що вчитель, як фахівець, живе доти, поки вчиться. Сприяти педагогу в цьому – провідна функція внутрішкільної методичної роботи. Методична робота в нашому закладі - це систематична колективна та індивідуальна діяльність педагогів, спрямована на удосконалення їхньої кваліфікації та професійної майстерності.

Адміністрація школи глибоко усвідомлює завдання активізації методичної роботи в центрі, в світлі державної політики в галузі освіти.

Методична робота в закладі будується відповідно до чинних вимог як багатогранний і творчий процес.

Відповідальним за організацію методичної роботи в закладі є заступник директора з навчально-виховної роботи Шептицька Ганна Миколаївна. Щорічно в закладі видається наказ про організацію методичної роботи з педкадрами, що визначає методичну проблему над якою працюватиме заклад, структуру організації методичної роботи. У кінці навчального року – наказ про підсумки методичної роботи.

Дана робота в центрі проводиться на діагностичній основі. Аналіз наслідків діагностування дає змогу адміністрації виявити рівень професійної підготовки педагогів. Спланувати раціональні форми методичної роботи, визначати основні змістовні напрями діяльності педколективу, щодо підвищення педагогічної майстерності його членів.

Одним із завдань методичної роботи в центрі на сучасному етапі є активізація творчих здібностей педагогів. Навчити і виховати особистість може лише творча особистість.

Важливою ланкою методичної роботи є підвищення загальної і педагогічної культури кожного педагога. Методична озброєність не може замінити його педагогічної культури, а тому необхідне раціональне поєднання педагогіки, психології, методики фахових і багатьох різних знань.

Мережа форм методичної роботи складається з традиційних форм (педагогічна рада, методичні об’єднання, інструктивно-методична нарада. Семінар-практикум, індивідуальні методичні консультації, співбесіда, стажування, самоосвіта, наставництво). Так і з нетрадиційних форм (панорама методичних новинок, творчі портрети, ділові ігри, урок-панорама, тренінги).

Основними формами проведення методичної роботи в закладі є: лекції, доповіді, інформації, повідомлення, практичні заняття, диспути, бесіди, відкриті уроки.

Багато уваги приділяється самоосвіті. Педагоги вивчають нову літературу з педагогіки, психології, методики викладання навчальних дисциплін, знайомляться із новинами спеціальної педагогіки та психології.

Домінуючою формою методичної роботи в школі є методичні об’єднання: методичне  об’єднання природничо-математичного циклу (керівник Джунь С. В.), методичне об’єднання вчителів гуманітарного циклу (керівник Щур А.П.), методичне об’єднання вчителів початкових класів (керівник Єрмоленко О.Є.), методичне об’єднання вчителів корекційної роботи (керівник Помаз Я.В.),  методичне об’єднання вихователів початкових класів (керівник Дубець Л.І.), методичне об’єднання вихователів основної школи (керівник Щур К.І.).

Усі засідання методичних об’єднань мають відповідну структуру, проводяться згідно з планом роботи. До засідань готуються педагогічні виставки методичних розробок, відкриті уроки з подальшим їх аналізом і обговоренням.

На засіданнях методичних об’єднань обговорюються та аналізуються:

•  результати навчально-виховної роботи;
  •  динаміка зростання (спаду) успішності учнів;
  •  результати контрольних робіт;
  •  аналіз стану викладання предметів;
  •  стан виконання навчальних планів і програм;
  •  використання інноваційних технологій, їх ефективність;
  •  система і результативність підвищення професійного рівня педагогів.

Адміністрація школи дбає про науково-методичне забезпечення роботи методичних об’єднань.

Здійснюється підписка на періодичні видання:

• газета «Освіта України»,
  • інформаційний збірник та коментарі МОН молоді та спорту України,
  • атестаційний вісник,
  • «Українська мова й література в сучасній школі»,
  • «Історія в сучасній школі»,
  • «Педагогіка і психологія. Вісник Академії педагогічних наук України»,
  • «Дефектологія. Особлива дитина:навчання і виховання»,
  • «Педагогічна газета».

Завбібліотекою Макарова Наталія Григорівна знайомить педагогів з новинками методичної та науково-педагогічної літератури, робить бібліотечно-бібліографічні огляди.

Систематично проводиться внутрішкільна методична робота з питань:

1. самоосвіта педагогів,
  2. атестація педагогів,
  3. курсова перепідготовка,
  4. індивідуальні та групові консультації для педагогів та батьків,
  5. поповнення кабінетів методичною та довідниковою літературою, розробками уроків, виховних заходів, матеріалами з досвіду роботи педагогів.

Інтерактивні форми методичної роботи сприяють тому, що розробки окремих педагогів (Єрмоленко О.Є., Щур А.П, Щур К.І., Бакай О.Ю., Максименко О.І.) стають надбанням усього колективу.

Ефективною формою методичної роботи є взаємовідвідування, які є практичною демонстрацією творчих звітів педагогів,що атестуються та сприяє активному обміну досвідом.

Вся навчально-методична робота центру спрямована на раціональне поєднання колективної мудрості та індивідуальної творчості, що дає змогу віднаходити індивідуальні шляхи до вершин педагогічної майстерності за умов здорового психологічного мікроклімату в колективі, що базується на повазі та взаємоповазі, вмінні радіти за успіхи іншого.

Центр знаходиться на шляху інноваційної діяльності, адміністрація бере до уваги специфіку закладу, намагається вийти на новий рівень розвитку системи методичної роботи.