Понеділок, 16.07.2018, 04:42

«  Липень 2018  »

Організація реабілітаційного процесу

Реабілітаційний процес включає психолого-педагогічну, соціально-побутову, фізичну,медичну реабілітацію згідно з індивідуальною програмою реабілітації дитини-інваліда, яка відвідує (перебуває, навчається) КЗ КОР «БЦ багатопрофільний НРЦ».

Діяльність реабілітаційного відділення КЗ КОР «БЦ багатопрофільний НРЦ» спрямована на реабілітацію основної патології та супутніх захворювань дитячого організму.

Реабілітація в КЗ КОР «БЦ багатопрофільний НРЦ» носить комплексний характер і забезпечується психолого-педагогічними, соціально-побутовими, медичними (лікувально-профілактичними), фізичними заходами.

Система реабілітації у КЗ КОР «БЦ багатопрофільний НРЦ» здійснюється шляхом використання технічних та інших засобів реабілітації, виробів медичного призначення.

Навчально-реабілітаційний процес у групах реабілітаційного спрямування здійснюється за програмами і методиками, розробленими в установленому порядку. У таких групах проводиться корекційно-розвиткова та реабілітаційна робота за напрямами: предметно-практична діяльність, розвиток слухового, зорового, дотикового сприймання, формування звуковимови та розвиток мовлення, логоритміка, просторове орієнтування, лікувальна фізкультура, ритміка, соціально-побутова та комунікативна діяльність.

Медична реабілітація в КЗ КОР «БЦ багатопрофільний НРЦ» передбачає лікувально-профілактичні заходи. Медична корекція основної вади розвитку передбачає специфічну медикаментозну фізіокліматотерапію, застосування відповідного обладнання.

Психологічна реабілітація – система заходів для діагностики, корекції, розвитку та профілактики, спрямованих на забезпечення оптимального функціонування інтелектуальної та саморегулятивної підструктур особистості як основи для самореалізації кожної дитини, актуалізації компенсаторних можливостей особистості учнів(вихованців).

Проводиться діагностика стану інтелектуально-вольової та емоційної сфери вихованців сурдопедагогом та психологом, дітям надається допомога шляхом застосування сучасних психокорекційних методик.

Педагогічна реабілітація – це діагностика особистості кожного учня, виявлення труднощів у його навчанні, володіння методиками навчання, організація спеціальної диференційованої допомоги і встановлення індивідуальних навчальних програм, організація роботи дитини в спеціальних корекційних групах з розвитку пізнавальної діяльності.

Педагогічна реабілітація вихованців КЗ КОР «БЦ багатопрофільний багатопрофільний НРЦ» забезпечується за рахунок побудови гнучкого особистісно-орієнтованого навчально-виховного процесу в умовах збагаченого освітнього середовища поряд із створенням умов для професійного самовизначення та соціальної адаптації особистості .

Соціальна реабілітація вихованців КЗ КОР «БЦ багатопрофільний НРЦ» спрямована на підвищення соціального статусу кожного учня в різних дитячих об’єднаннях. Важливим інструментом соціальної реабілітації є учнівське самоврядування.

Важливим фактором соціально-особистісного становлення вихованців є їх раннє професійне самовизначення, яке забезпечується системою профорієнтаційної роботи .

Вибір ефективних напрямків соціально-педагогічної, медичної допомоги учням з інтелектуальними проблемами, здійснює постійно діюча ПМПК на підставі ретельного всебічного обстеження рівня психофізичних та навчальних можливостей, фізичного здоров’я учнів.

Проверка PR и ТИЦ