Понеділок, 01.03.2021, 15:13
Вітаю Вас Гість | RSS

КЗ КОР "Білоцерківський багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр"

Календар
«  Березень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Категорії розділу
Новини закладу [19]
Новини інтернату для глухих (з вадами слуху) дітей (Біла церква, школа-інтернат)
Новини сайту [1]
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 76
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

СТОП БУЛІНГ

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

«БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ БАГАТОПРОФІЛЬНИЙ

НАВЧАЛЬНО-РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР»

НАКАЗ

 

27.08.2018                                м. Біла Церква                                                 № 34-А

 

 

 Про деякі питання організації

виховної роботи щодо безпеки

і благополуччя дитини

у 2018/2019 навчальному році

 

На виконання листа МОН України від 07.08.2018 № 1/9-486 «Про деякі питання організації в закладах освіти виховної роботи щодо безпеки і благополуччя дитини у 2018/2019 навчальному році» та необхідністю захистити, убезпечити, попередити наслідки впливу на особистість несприятливих факторів та негативних явищ серед дітей

НАКАЗУЮ:

 1. Заступнику директора ІВАНОВІЙ Л.:
  1. Ознайомити педагогічний колектив з листом МОН України від 7.08.2018 № 1/9-486 «Про деякі питання організації в закладах освіти виховної роботи щодо безпеки і благополуччя дитини у 2018/2019 навчальному році»
  2. Розробити план заходів щодо протидії булінгу в закладі на 2018/2019 навчальний рік.
 2. Практичному психологу РУБЛЕНКО В.:
  1. Створити базу інструментарію для діагностування рівня напруги, тривожності в учнівських колективах, визначення рівня тривоги та депресії учнів;
  2. Проводити спостереження за міжособистісною поведінкою здобувачів освіти;
  3. Пошири в закладі інформацію про діяльність Національних ліній ( інформаційні стенди, на сайтах закладів тощо ).
 3. Класним керівникам, класоводам і вихователям:
  1. Створювати морально безпечний освітній простір;
  2. Формувати позитивний мікроклімат під час освітнього процесу;
  3. Включити до плану роботи з класним колективом проведення заходів із використанням відеороликів, виготовлених за матеріалами мотиваційних зустрічей Ніка Вуйчича із підлітками, педагогічними працівниками та батьківською громадськістю м. Києва.
 4. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

 

Директор                                                                                                                                                                                   О. Верзун

З наказом ознайомлені на нараді при директору.  

 

http://bc-internat.at.ua/buling.pdf

Не ігноруй булінг: нові механізми з протидії цькуванню для директорів шкіл та батьків

Лілія Гриневич закликала керівників управлінь освіти ознайомити директорів шкіл та батьківську громадськість з новою програмою антибулінгу.

Сьогодні в Україні зафіксовано перше рішення суду щодо булінгу: на батьків дитини, яка цькувала однолітка, накладено штраф у розмірі 850 гривень. Механізм вже почав працювати, тому Міністерка освіти і науки Лілія Гриневич просить керівників управлінь освіти ще раз звернути увагу директорів шкіл та батьківської громадськості на нові механізми протидії булінгу, прослідкувати, щоб у кожному закладі на видному місці були розміщені телефони гарячих ліній, куди дитина може зателефонувати та розповісти про цькування. На цьому наголосили під час симпозіуму з питань професійного розвитку вчителів за участі всіх керівників управлінь освіти та очільників ІППО.

Я прошу вас усіх привернути увагу батьків та керівників до закону проти цькування. Міністерство надало рекомендації для закладів освіти, будь ласка, прослідкуйте, чи всі їх отримали. Це ніжне питання, яке болить вчителям, батькам та дітям, тому надзвичайно важливо поставитися до цього відповідально, - додала Лілія Гриневич.

Вона підкреслила, що цьогоріч вийде онлайн-курс з протидії цькуванню у школах, розроблений МОН спільно з онлайн-платформою Prometheus.

Я прошу очільників Інститутів післядипломної освіти слідкувати за виходом цього курсу, і щойно він буде розміщений, включити його як частину підвищення кваліфікації вчителів. Адже тільки покаранням ми ніколи не зможемо ефективно протидіяти цькуванню. Наші педагоги мають отримати інструменти та практичні навички з вирішення конфліктів ненасильницьким шляхом, знати, як навчити цьому дітей, - зазначила Міністерка.

Як наразі виглядає механізм з протидії цькуванню

1. Якщо дитина стала свідком булінгу в закладі освіти, передусім вона може розказати про це батькам, вчителю, психологу або безпосередньо директору.

2. Дитина може звернутись на гарячу лінію ГО «Ла Страда - Україна» з протидії насильству в сім’ї або із захисту прав дітей; до соціальної служби з питань сім’ї, дітей та молоді; Національної поліції України; Центру надання безоплатної правової допомоги.

3. Усі контактні номери мають бути розміщені на інформаційній дошці, а також на сайті закладу освіти.

Як має поводитись педагог у разі виявлення булінгу

1. Якщо педагог або інший працівник закладу освіти став свідком булінгу, він має повідомити керівника закладу незалежно від того, чи поскаржилась йому жертва булінгу чи ні.

2. Після отримання звернення дитини, відповідна особа або орган інформує керівника закладу освіти у письмовій формі про випадок булінгу.

3. Керівник закладу розглядає таке звернення та з’ясовує всі обставини цькування. Надалі він скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу та окреслює подальші дії.

4. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то очільник закладу зобов’язаний повідомити уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей. До складу такої комісії можуть входити педагоги, психолог, соціальний педагог, батьки постраждалого та «булера», керівник закладу та інші зацікавлені особи.

5. У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг, а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України. Але за будь-якого рішення комісії керівник закладу забезпечує психологічну підтримку усім учасникам випадку.

Такий механізм діє не лише для захисту дітей від цькування, а й для протидії булінгу над усіма учасниками освітнього процесу, зокрема освітянами та батьками.

Нагадуємо, що новоприйнятий Закон також передбачає низку штрафів за цькування.

Штрафи за булінг: від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів, тобто від 850 до 1700 гривень або від 20 до 40 годин громадських робіт.

Якщо булінг вчинено групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення: штраф буде більшим — від 100 до 200 мінімумів (1700 - 3400 гривень) або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.

Неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу учасника освітнього процесу: тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до 1 місяця з відрахуванням до 20 відсотків заробітку.

 

 

 

Вхід на сайт
Пошук

Copyright MyCorp © 2021
Використовуються технології uCoz