Четвер, 25.02.2021, 07:11
Вітаю Вас Гість | RSS

КЗ КОР "Білоцерківський багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр"

Календар
«  Лютий 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
Категорії розділу
Новини закладу [19]
Новини інтернату для глухих (з вадами слуху) дітей (Біла церква, школа-інтернат)
Новини сайту [1]
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 76
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

СТОП БУЛІНГ

 

            КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

«БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ БАГАТОПРОФІЛЬНИЙ

НАВЧАЛЬНО-РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР»

 

НАКАЗ

14.04.2020                                                                                          м. Біла Церква                                                                                                                                                         № 20

 

 

Про окремі питання виявлення

та протидії булінгу

                               Відповідно до Закону України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», стаття 11 Закону України «Про запобігання  протидію домашньому насильству», Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи  у сфері запобігання і протидії домашньому насильству  і насильству за ознакою статті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від  22 серпня 2018 року № 658, наказів Міністерства освіти і науки України: від 28.12.2019 № 1646 «Деяк питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03 лютого 2020 року за № 111⁄ 34394; від 26.02.2020 № 293 «Про затвердження Плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти» (зі змінами, внесеними наказом від 20.03.2020 № 420), лист Міністерства освіти і науки України від 20.03.2020 № 6⁄480-20 «Про план заходів спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькування) в закладах освіти», наказу департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації  від 11.01.2019 № 09 «Про запобігання булінгу в системі освіти Київської області» та з метою попередження в системі освіти області булінгу  (цькуванню), сприяння реалізації прав осіб, постраждалих від булінгу, та ефективного реагування на факти насильства в закладах освіти та листа департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації від 02 квітня 2020 року № 82 «Про окремі питання виявлення та протидії булінгу в системі освіти Київської області»

 

НАКАЗУЮ:

 

 1. Директору ВЕРЗУН О. створити комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі та затвердити їх склад.
 2. Заступнику директора ІВАНОВІЙ Л. розробити та затвердити плани заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу  (цькуванню) в закладах освіти;
 3.  Практичному психологу РУБЛЕНКО В., соціальному педагогу БОНДАРЕНКО Н. та педагогам:
  1. Провести в закладі комплекс заходів для запобігання та протидії булінгу (цькуванню) ;
  2.  Створити освітнє середовище, здатне забезпечити психологічну та фізичну безпеку учасників освітнього процесу;
  3.  При потребі визначати причини і передумови поширення булінгу (цькування) в закладі;
  4.  Постійно підвищувати рівень проінформованості учасників освітнього процесу про булінг (цькування);
  5. Виховувати в учасників освітнього процесу нетерпиме ставлення до насильницьких моделей поведінки, усвідомлення того, що булінг (цькування) – це порушення прав людини;
  6.  Заохочувати всіх учасників освітнього процесу до активного сприяння запобіганню булінгу (цькуванню);
  7.  Повідомляти невідкладно (у строк, що не перевищує однієї доби) про випадок булінгу  (цькування) в закладі освіти територіальний орган (підрозділ) Національної поліції України, департамент освіти і науки, принаймні одного за батьків або інших законних представників малолітньої чи неповнолітньої особи, яка стала стороною булінгу (цькування);
  8.  Інформувати про випадок булінгу (цькування) службу у справах дітей для вирішення питання щодо соціального захисту малолітньої чи неповнолітньої особи, яка стала стороною булінгу (цькування),  з’ясування  причин, які призвели до випадку булінгу  (цькування), та вжиття заходів для усунення таких причин;
  9.  Повідомляти центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з метою проведення оцінки потреб сторін (цькування), визначення соціальних послуг та методів соціальної роботи, забезпечення психологічної підтримки та надання соціальних послуг;
  10.  Скликати засідання комісії з розгляду випадку булінгу (цькування) не пізніше, ніж упродовж трьох робочих днів з дня отримання заяви або повідомлення про випадок булінгу (цькування).
 4. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

 

Директор                                                                                                                                                                                                                                        О. Верзун

 

 

 

 

Не ігноруй булінг: нові механізми з протидії цькуванню 

 

Як наразі виглядає механізм з протидії цькуванню

1. Якщо дитина стала свідком булінгу в закладі освіти, передусім вона може розказати про це батькам, вчителю, психологу або безпосередньо директору.

2. Дитина може звернутись на гарячу лінію ГО «Ла Страда - Україна» з протидії насильству в сім’ї або із захисту прав дітей; до соціальної служби з питань сім’ї, дітей та молоді; Національної поліції України; Центру надання безоплатної правової допомоги.

3. Усі контактні номери мають бути розміщені на інформаційній дошці, а також на сайті закладу освіти, зокрема:

- Дитяча лінія 116 111 або 0 800 500 225 ( 12.00 - 16.00);

- Гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116 000;

- Гаряча лінія з питань запобігання насильству 116 123 або 0 800 500 335;

- Уповноважений Верховної Ради з прав людини 0 800 50 17 20;

- Уповноважений Президента України  з прав дитини 044 255 76 75;

- Центр надання безоплатної правової допомоги 0 800 213 103;

- Національна поліція 102.

Як має поводитись педагог у разі виявлення булінгу

1. Якщо педагог або інший працівник закладу освіти став свідком булінгу, він має повідомити керівника закладу незалежно від того, чи поскаржилась йому жертва булінгу чи ні.

2. Після отримання звернення дитини, відповідна особа або орган інформує керівника закладу освіти у письмовій формі про випадок булінгу.

3. Керівник закладу розглядає таке звернення та з’ясовує всі обставини цькування. Надалі він скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу та окреслює подальші дії.

4. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то очільник закладу зобов’язаний повідомити уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей. До складу такої комісії можуть входити педагоги, психолог, соціальний педагог, батьки постраждалого та «булера», керівник закладу та інші зацікавлені особи.

5. У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг, а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України. Але за будь-якого рішення комісії керівник закладу забезпечує психологічну підтримку усім учасникам випадку.

Такий механізм діє не лише для захисту дітей від цькування, а й для протидії булінгу над усіма учасниками освітнього процесу, зокрема освітянами та батьками.

Нагадуємо, що новоприйнятий Закон також передбачає низку штрафів за цькування.

Штрафи за булінг: від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів, тобто від 850 до 1700 гривень або від 20 до 40 годин громадських робіт.

Якщо булінг вчинено групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення: штраф буде більшим — від 100 до 200 мінімумів (1700 - 3400 гривень) або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.

Неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу учасника освітнього процесу: тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до 1 місяця з відрахуванням до 20 відсотків заробітку.

План заходів спрямованих на запобігання та протидію булінгу

в КЗ КОР «Білоцерківський багатопрофільний НРЦ»

на 2019/2020 навчальний рік

http://bc-internat.at.ua/plan_zakhodiv_po_zakladu_na_19-20n.r..docx

 

 

 

Вхід на сайт
Пошук

Copyright MyCorp © 2021
Використовуються технології uCoz