П`ятниця, 23.08.2019, 15:51

«БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ БАГАТОПРОФІЛЬНИЙ

НАВЧАЛЬНО-РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР»

НАКАЗ

27.08.2018                                     м. Біла Церква                                  № 34-А

Про деякі питання організації

виховної роботи щодо безпеки

і благополуччя дитини

у 2018/2019 навчальному році

На виконання листа МОН України від 07.08.2018 № 1/9-486 «Про деякі питання організації в закладах освіти виховної роботи щодо безпеки і благополуччя дитини у 2018/2019 навчальному році» та необхідністю захистити, убезпечити, попередити наслідки впливу на особистість несприятливих факторів та негативних явищ серед дітей

НАКАЗУЮ:

1. Заступнику директора ІВАНОВІЙ Л.:
    1. Ознайомити педагогічний колектив з листом МОН України від 7.08.2018 № 1/9-486 «Про деякі питання організації в закладах освіти виховної роботи щодо безпеки і благополуччя дитини у 2018/2019 навчальному році»
    2. Розробити план заходів щодо протидії булінгу в закладі на 2018/2019 навчальний рік.
  2. Практичному психологу РУБЛЕНКО В.:
    1. Створити базу інструментарію для діагностування рівня напруги, тривожності в учнівських колективах, визначення рівня тривоги та депресії учнів;
    2. Проводити спостереження за міжособистісною поведінкою здобувачів освіти;
    3. Пошири в закладі інформацію про діяльність Національних ліній ( інформаційні стенди, на сайтах закладів тощо ).
  3. Класним керівникам, класоводам і вихователям:
    1. Створювати морально безпечний освітній простір;
    2. Формувати позитивний мікроклімат під час освітнього процесу;
    3. Включити до плану роботи з класним колективом проведення заходів із використанням відеороликів, виготовлених за матеріалами мотиваційних зустрічей Ніка Вуйчича із підлітками, педагогічними працівниками та батьківською громадськістю м. Києва.
  4. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Директор                                                                                                                                          О. Верзун

З наказом ознайомлені на нараді при директору.

План заходів щодо профілактики булінгу у 2018/2019 навчальному році

Не ігноруй булінг: нові механізми з протидії цькуванню для директорів шкіл та батьків

Як наразі виглядає механізм з протидії цькуванню

1. Якщо дитина стала свідком булінгу в закладі освіти, передусім вона може розказати про це батькам, вчителю, психологу або безпосередньо директору.

2. Дитина може звернутись на гарячу лінію ГО «Ла Страда - Україна» з протидії насильству в сім’ї або із захисту прав дітей; до соціальної служби з питань сім’ї, дітей та молоді; Національної поліції України; Центру надання безоплатної правової допомоги.

3. Усі контактні номери мають бути розміщені на інформаційній дошці, а також на сайті закладу освіти, зокрема:

- Дитяча лінія 116 111 або 0 800 500 225 ( 12.00 - 16.00);

- Гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116 000;

- Гаряча лінія з питань запобігання насильству 116 123 або 0 800 500 335;

- Уповноважений Верховної Ради з прав людини 0 800 50 17 20;

- Уповноважений Президента України  з прав дитини 044 255 76 75;

- Центр надання безоплатної правової допомоги 0 800 213 103;

- Національна поліція 102.

Як має поводитись педагог у разі виявлення булінгу

1. Якщо педагог або інший працівник закладу освіти став свідком булінгу, він має повідомити керівника закладу незалежно від того, чи поскаржилась йому жертва булінгу чи ні.

2. Після отримання звернення дитини, відповідна особа або орган інформує керівника закладу освіти у письмовій формі про випадок булінгу.

3. Керівник закладу розглядає таке звернення та з’ясовує всі обставини цькування. Надалі він скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу та окреслює подальші дії.

4. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то очільник закладу зобов’язаний повідомити уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей. До складу такої комісії можуть входити педагоги, психолог, соціальний педагог, батьки постраждалого та «булера», керівник закладу та інші зацікавлені особи.

5. У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг, а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України. Але за будь-якого рішення комісії керівник закладу забезпечує психологічну підтримку усім учасникам випадку.

Такий механізм діє не лише для захисту дітей від цькування, а й для протидії булінгу над усіма учасниками освітнього процесу, зокрема освітянами та батьками.

Нагадуємо, що новоприйнятий Закон також передбачає низку штрафів за цькування.

Штрафи за булінг: від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів, тобто від 850 до 1700 гривень або від 20 до 40 годин громадських робіт.

Якщо булінг вчинено групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення: штраф буде більшим — від 100 до 200 мінімумів (1700 - 3400 гривень) або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.

Неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу учасника освітнього процесу: тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до 1 місяця з відрахуванням до 20 відсотків заробітку.