Четвер, 14.12.2017, 06:08

«  Січень 2017  »

Головна » 2017 » Січень » 20 » А той третій празник – Святе Водохреща
А той третій празник – Святе Водохреща

Як співається в коляді: «А той третій празник – Святе Водохреща». Хрещення Господнє — третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан, або Водохреща. Православні та греко-католицькі християни відзначають його 19 січня. В КЗ КОР «Білоцерківська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів» вчителі-філологи середньої та старшої ланки пригадали  з дітьми  історію виникнення цього свята. А саме, що від найдавніших часів християнська Церква вважає освячену йорданську воду за велику святість. Її бережуть цілий рік, ласкаво називаючи "водичкою-йорданичкою". Ця вода має силу очищувати і зцілювати душу й тіло людини. Йорданською водою також скроплюють оселю, щоб оминало всяке нещастя і гарно велося в домі. Деякі священики навіть переконані, що не існує ліків кращих за святу воду.

І що цікаво незрозумілим залишається той факт, як свячена йорданська вода не псується, не смердить, і може довго зберігатися.  Саме тому учням було презентовано документальний фільм «Свята вода», де науково обґрунтовано і розглянуто склад свяченої і звичайної води. А, може, срібло помагає, яке є на багатьох хрестах у священиків.

Також діти відвідали церкву св. Петра і Павла, де батюшка Олександр на мові жестів, якою він володіє, розповів ще раз про свято та освятив воду, що принесли діти.

Як бачимо, «Йордан» або Водохреща — це чисто християнський звичай, що прийшов до нас на Україну разом із християнством і зайняв одне з найповажніших місць серед традиційних свят нашого народ.

Переглядів: 81 | Додав: bc-internat | Рейтинг: 0.0/0