Четвер, 14.12.2017, 06:22

«  Січень 2015  »

Головна » 2015 » Січень » 22 » Тиждень української мови у КЗ КОР «Білоцерківська спеціальна ЗОШ- інтернат І –ІІ ступенів»

З 17  листопада  по 21 листопада у КЗКОР «Білоцерківська спеціальна ЗОШ- інтернат І –ІІ ступенів»  було проведено  тиждень української мови та літератури.
   До учнів цього навчального закладу линуло українське слово через віки й тисячоліття з підготовленої презентації вчителем української мови та літератури Щур А.П. «Ну що б, здавалося, слова…»

Учениця 9-А класу Момотюк Н. підготувала реферат про святого, письменника та літописця Нестора та про одну з найдавніших пам`яток української літератури «Повість минулих літ», котра відображає історію Русі, як складову частину всесвітньої історії

Учнівську публікацію «Мовні обрії» (керівник Щур А.П.) підготував учень 9- Б класу Юрчук Владислав. В ній він розмістив матеріал, в якому ознайомив старшокласників з історичною змінністю мови, а також надав цікаву інформацію під назвою «Думки про рідну мову».

Також учнями 9-х класів під керівництвом вчителя української мови та літератури Щур А.П. був виготовлений інформаційно-тематичний стенд, розміщений в кабінеті української мови та літератури. На ньому «віднайшли своє місце» висловлювання відомих істориків, філософів та літературознавців  про мову та її значення в житті кожного українця.
  Учні із задоволенням самостійно знаходили у соціальній мережі ілюстративний матеріал до даної теми, а також розмістили на ньому і власні малюнки. Вони яскраво відобразили світ дитячих душ та прагнення учнів вивчати рідну мову, вдосконалювати власне мовлення, розмовляти українською.

Вчитель української мови та літератури Кириленко В.І. разом з учнями 6-го класу виготовили інформаційний вісник «Слово народу завжди правдиве». Безліч прислів`їв та приказок про слово, книгу та рідну мову розміщені на ньому. І кожне із них влучно та майстерно нагадує учням навчального закладу про роль мови у житті людини, про силу слова та необхідність вивчати та досконало знати рідну мову кожному із нас.

Тема «Рідна мова -українська» звучала на уроці української мови цього тижня і у 7-му класі (вчитель Голоско Л.І.)

Учнів 8-го класу вчитель Постой Н.Л. ознайомила з мовними цікавинками. Виявляється, що найдовшим словом в українській мові, що містить 30 літер, є слово дихлордифенілтрихлорметилметан – назва однієї з хімічних сполук.
  А ще учні дізналися про те, що українська мова у світі є наймилозвучнішою після італійської  і т.д.

Всі заходи, проведені вчителями МО української мови та літератури, спрямовані на поглиблення знань учнів про витоки та першоджерела рідного слова, про силу й могутність української мови . Учні неодноразово стверджували, що писати і розмовляти вони хочуть рідною мовою, адже це мова наших батьків, мова нашого народу.

Переглядів: 271 | Додав: bc-internat | Рейтинг: 0.0/0