Середа, 17.10.2018, 22:02

«  Квітень 2018  »

Головна » 2018 » Квітень » 3 » Тренінг "Емоційне вигорання педагогів"
Тренінг "Емоційне вигорання педагогів"

Якщо ми не знаходимо спокою у собі,
безнадійно його шукати будь-де.

Ларошфуко

Як запобігти виникненню синдрому емоційного вигорання та шляхи його подолання, саме цьому нас навчили наші друзі з ГО "Мир дому вашому" 29 квітня. Цього дня для педагогів закладу було проведено тренінг "Емоційне вигорання педагогів". Захід був надзвичайно актуальний, цікавий, високоякісний та продуктивний. Вдало були поєднані теоретична і практична частина заходу.

Синдром професійного вигорання – це небезпечне професійне захворювання тих, хто працює з людьми: педагогів, лікарів, соціальних працівників, психологів. Професія педагога посідає одне з перших місць з перелічених професій.

Професія педагога вирізняється низкою специфічних особливостей, головною з яких є безумовне спілкування з дітьми, а також вольовий стимул, який постійно спонукає до практичної педагогічної діяльності. Освітня діяльність  потребує творчості, активного функціонування свідомості, постійної роботи над собою, удосконалення та поповнення знань, що часто призводить до емоційного перенапруження.

Працю вчителя, як слушно підкреслив В.О. Сухомлинський, - ні з чим не можна ні порівняти, ні зіставити. Ткач уже через годину бачить плоди своєї роботи. Сталевар через кілька годин радіє з вогненного потоку металу. Хлібороб, сіяч через кілька місяців милуються колосками і жменею зерна, вирощеного в полі… А вчителю треба працювати роками, щоб побачити предмет свого творіння, буває, минають десятиріччя і ледве-ледве починає позначатися те, що ти замислив. Нікого так часто не відвідує почуття незадоволення, як учителя, ні в якому ділі помилки і невдачі не ведуть до таких наслідків, як у вчительському.

Ці симптоми негативно відображаються на всій професійній діяльності педагога, погіршуються результати його роботи, знижується рівень задоволеності власною діяльністю. Таким чином відбуваються зміни у мотиваційній сфері педагога і розвивається синдром емоційного вигорання.

Надзвичайно приємно було по завершенню заходу отримати подаруночки:ділові щоденники, та солодощі.

Дякуємо за знання, емоції та гарно проведений час.

Переглядів: 43 | Додав: bc-internat | Рейтинг: 0.0/0